Strona główna » Aktualność » Dofinansowania sportowe AKG 2017 przyznane!

Dofinansowania sportowe AKG 2017 przyznane!

Zarząd Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi dokonał przeglądu nadesłanych wniosków oraz wyboru 5 projektów które otrzymają klubowe dofinansowanie sportowe.

Otrzymaliśmy 8 zgłoszeń spośród których zgodnie z wcześniejszymi informacjami mieliśmy za zadanie wybrać 5 dla których przyznamy granty po 750zł. Tegoroczny poziom wniosków ocenić należy jako wysoki - zwłaszcza pod względem planowanych wyzwań. Nadsyłane projekty zawierały cele, które wydawały się nam ważne zarówno z punktu widzenia poziomu klubowego wspinania jak i indywidualnego rozwoju aplikujących. Poprawilła się (choć znalazły się i czarne owce!) również jakość samych wniosków, które w sposób kompletny przedstawiały zamierzenia klubowiczów. W głosowaniu udział brało 5 członków zarządu klubu, każdy dysponował 5 głosami.

 

Wybrane przez nas projekty:

1. Paweł Wojdyga - Łukasz Mirowski Dvine Providence - Wielki Filar Narożny Mt. Blanc (ED+, 7b+, 900m) 

Komentarz: Bardzo ambitny aplejski cel, dotąd bez polskiego przejścia. Droga o wysokich trudnościach technicznych, skomplikowanym i obarczonym zagrożeniami obiektywnymi podejściu, wiodąca na najwyższy szczyt Alp. Obaj aplikujący mają z pewnością "papiery" żeby zmierzyć się z tym celem.

2. Mateusz Haładaj - First Round First Minute 9b (Margalef)

Komentarz: Kolejny pewniak w tym rozdaniu. Zrobienie drogi nad którą Mateusz już pracuje od jakiegoś czasu oznaczałoby zarówno jego osobisty "personal best"  jak i najtrudniejsze przejście skalne w historii polskiego wspinania. Czy zdąży przed Piotrkiem Schabem? ;-)

3. Biegi ultra w Polsce - Janek "Dżony" Cłapiński

Komentarz: Sudecka setka (100km), Bieg 7 Szczytów w Lądku (240km), Ultra Kamieńsk (50km), Bieg Granią Tatr (70km), Garmin Ultra Race (53km) - w każdym z tych biegow Janek stawia sobie ambitne wyzwania cząstkowe. Celem całego projektu jest dołączenie w tym roku do czołówki poskich biegaczy "ultra". Trzymamy kciuki za powodzenie!

4. Jakub Korzeniowski - roczny "trip" z celami sportowymi 8c RP i 8a OS

Komentarz: Podczas długiej podróży zahaczającej o tak egzotyczne miejsca jak Meksyk Kuba zaplanował również intensywne epizody wspinaczkowe w rejonach europejskich: Frankenjura, St. Legere, Ceuse, rejony Katalonii. Celem jest wejścia na poziom wspinaczkowy 8c RP i 8a OS. Pierwszy przystanek - Frankenjura - na potencjalną listę wpisane zostały: Drive by Shooting oraz Burn For You 8c. 

5. Ignacy Jachymski - kompletmy projekt wspinaczkowej działalności - od skałek po góry średnie, od zimy po lato

Komentarz: projekt obejmuje działalność całoroczną, na wielu polach aktywności, z bardzo konkretnymi celami podniesienia swoich osobistych wyników na każdym z nich. Po kolei: Skialpinizm - zjazdy do S3 w Tatrach (wiosna); Skałki (wiosna, jesień) - Jura - wejście na poziom VI.4 RP; Tatry (lipiec): działalnośc w rejonie Morskiego Oka, lewy filar Rumanowego, wschodnia ściana  Rysów, rozpoznanie pod kątem Wielkiej Korony Tatr; Gruzja - Kazbek (sierpień) - zlamanie bariery wyskokości 5000m; Biegi Ultra - powrót po kontuzji do biegów - Półmaraton Gór Stołowych, Łemko Maraton.

 

Niestety sposród zgłoszonych wybrać mogliśmy tylko 5 projektów. Te które uzyskały w głosowaniu mniejszą ilość głosów i nie załapały się do puli dofinansowań to:

Alpejska Przygoda - Gran Paradiso i Mt.Blanc drogami normalnymi - Agnieszka Olczyk, Rafał Woźniak, Radosław Kudlik, Marcin Wojcieszek, Paweł Korzeniewski

Bardzo dobrze przygotowany wniosek i debiut górski młodych stażem członków klubu. Doceniamy również solidne przygotowania do tego wyjazdu. W tym roku w konfrontacji z innymi ambitnymi planami górskimi, Alpejska Przygoda musiała uznać wyższość tych pierwszych. Natomiast autorów zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w ramach prelekcji klubowych, a tegoroczne doswiadczenie zdobyte w Alpach będzie z pewnością dobrą podstawą do kolejnych wyzwań i stanowić będzie atut w kolejnych rozdaniach dofinansowań. 

Leonidio - Agata Wawrzonowska - drogi sportowe

Zrealizowany już projekt wyjazdu do greckiego rejonu Leonidio i podniesienia poziomu pokonywanych dróg do 7b. Kibicujemy Agacie i doceniamy duży wklad pracy, zaangazowanie w trening i bardzo widoczne postępy we wspinaniu. W tym roku inni byli w głosowaniu wyżej, ale namawiamy do złożenia wykazu na koniec roku i nadesłania kolejnego projektu za rok.  

Ela Haładaj - drogi sportowe do 7a OS i 7c RP

Projekt obejmuje drogi sportowe na Jurze Południowej oraz w Hiszpanii. Ela wraca do wspinania po okresie ciąży oraz urodzeniu dziecka. Obojgu młodym rodzicom, a mamie szczególnie -  gratulujemy! Podobnie jak w powyższych przypadkach - w tym roku inne projekty zostały ocenione wyżej - ale kibicujemy i namawiamy do złożenia wykazu i aplikowania za rok.

 

Osobom które uzyskały dofinansowania gratulujemy, wszystkim natomiast dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

Przypominamy o warunkach odbioru oraz rozliczenia dofinansowań:

  • Zamieszczenie na stronie www i FB klubu materiałów z wyjazdu w dowolnie wybranej formie: galerii zdjęć, relacji, opowiadania etc. Prosimy o przesyłanie materiałów na maila klubowego: klub.akglodz@gmail.com
  • Identyfikacja zewnętrzna podczas realizacji projektu: koszulki, naklejki, naszywki klubowe etc. 
  • Przedstawienie sprawozdania finansowego wyjazdu (beneficjenci otrzymają stosowną informację mailowo)

 

 

z taternickim pozdrowieniem

Zarząd AKG Łódź

Odwiedź nas na facebooku
Kontakt

Akademicki Klub Górski
ul. Piotrkowska 132
90-062 Łódź

mail:

Paweł Pustelnik
tel. 605 054 266

Katarzyna Piłat
tel. 509 824 418

Partnerzy
Wspieramy