Strona główna » Aktualność » Wiosna 2018 w skałkach

Wiosna 2018 w skałkach

Za nami większa część kalendarzowej wiosny, ktora w tym roku była łaskawa dla wspinaczy. Dobra pogoda przełożyła się na dużą aktywność klubowiczek i klubowiczów a ta z kolei na wyniki. Słowem - czuć w AKG pozytywne ożywienie, dobre sportowe wibracje i jest o czym napisać! Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie wiosennych skalnych osiagnięć członkow AKG, tych do których udao się nam dotrzeć. Jeśli pomięliśmy istotne przejścia - piszcie, chętnie uzupełnimy!

Frankenjura

Tu działo się sporo. Po pierwsze i najważniejsze do gry wrócił Alex Raczyński który ustawił poprzeczkę dla tego sezonu skalnego na poziomie 8c przechodząc Roof Warrior 10+/11- RP. Działali też inni. Katarzyna Maciak wpięła sie do łańcuchów na drogach Fear Factory 9-/9 RP (póki co kobiecy max sezonu w klubie!) oraz Erwins Project 8+ RP. Te ostatnią drogę zapisała w swoim kajecie rownież Agata Wawrzonowska. Łączącemu funkcje trenera i zawodnika Danielowi Wieczorkowi udało się pokonać m.in. Out of Berlin 9+/10-, Step 9+/10- oraz Hohspannung 9+ RP. Nieśmiało dał o sobie znać również Kuba Korzeniowski przechodząc Out of Berlin 9+/10 RP ale redakcji nie udalo sie ustalić do jakiej drogi rozgrzewał sie tym przejściem ;-) Niezawodny Piotrek Żuchowski z majówki przywiózł z kolei łup w postaci Mysterious 9+/10- RP - którą gorąco poleca!

Polska Jura

Weekendowa aktywność w białych skalach kwitnie. Szczególną popularnością cieszy się Okiennik Skarżycki. Nie próżnowały dziewczyny: Katarzyna Maciak załoiła Emyllou Harris VI.4 RP a Agata Wawrzonowska Perpetum Mobile VI.3+ RPPaweł Wojdyga i Daniel Wieczorek zaliczyli swoje życiówki w białych skalach przechodząc Powitanie Wiosny VI.5+/6 RP. Opis sezonu Daniela uzupełniają jeszcze drogi Zaproszenie oraz Awaryjna Anka - obie VI.5 RP. Paweł z kolei dorzucił jeszcze do kolekcji Malego Księcia VI.5 RP. Droga ta cieszy się nota bene dużą popularnością, pokonali ją również Marcin Szymelfenig, Kuba Korzeniowski, Piotr Żuchowski.  Żuchol zawitał też na Jastrzębnik gdzie padla Droga Waldka VI.5 RP. Wyliczankę męskich przejść zamyka Piotr Szemiel któremu poddał się Hektor VI.5 RP.

To wieści które udalo sie nam dla Was zebrać. Sezon trwa i nasze łojantki i lojanci caly czas dopisuja nowe przejścia do swoich kajetów. Postaramy się je zbierać i publikować. Ku chwale Klubu!

Odwiedź nas na facebooku
Kontakt

Akademicki Klub Górski
ul. Piotrkowska 132
90-062 Łódź

mail:

Paweł Pustelnik
tel. 605 054 266

Katarzyna Piłat
tel. 509 824 418

Partnerzy
Wspieramy