Strona główna » Artykuł » Ela Mi¶kiewicz i Mateusz Haładaj w Katalonii - jesień 2014

Ela Mi¶kiewicz i Mateusz Haładaj w Katalonii - jesień 2014

Koniec minionego sezonu udało nam się jak co roku spędzić w ciepłych klimatach Katalonii. PaĽdziernik przywitał nas letni± aur±, gdzie każde wyj¶cie na słońce kończyło się dłuższym odpoczynkiem, a o dotknięciu rozgrzanej skały nie było nawet mowy. Przewieszone połacie Margalefu jak zwykle rzucały zbawienny cień, który starali¶my się wykorzystać jak najpełniej wybieraj±c ci±gowe cele onsajtowe.

Wszelkie ¶miałe próby zmierzenia się z pochylniami Santa Linya, czy choćby od¶wieżenie sekwencji w Olianie spaliły na panewce, palce po prostu ze¶lizgiwały się ze skały, a odparzona skóra wymuszała długie przerwy między wspinaczkami. W oczekiwaniu na warun starali¶my się budować piramidę o szerokiej podstawie… Ela, jak przystało na prawdziwego korpo-łojanta, działała nie zważaj±c na upały, skupiaj±c się na wspinaniu OS i szybkim RP w Margalefie i Tres Ponts oraz na przypominaniu sobie przechwytów na projekcie w Olianie.

Krótka przerwa w Polsce pozwoliła nam zregenerować siły i zaczerpn±ć oddech przed prób± generaln±. Miesi±c w Olianie miał pozwolić na dobudowanie kluczowego wierzchołka piramidy. Z pocz±tku wszystko szło w dobrym kierunku – zasoby wytrzymało¶ci pozwoliły zbliżyć się do magicznej granicy nie¶miertelno¶ci, a warun poprawiał się z dnia na dzień, pozwalaj±c na spokojny sen. Niestety, długi okres sielanki zakończył się dokładnie w momencie gdy poziom formy zbliżał się do końca skali wykresu. Mniej więcej wraz z przylotem Eli nadeszła deszczowa pora roku. ¦ciana wody, która musiała wyrównać wyj±tkowo zaniżone statystyki z wiosny i jesieni, symbolicznie zamknęła w połowie listopada sezon 2014. Nie pomogło nawet wysiadywanie jaja w pobliskiej kwaterze i bardzo zmotywowana ekipa.

W momencie gdy prognoza zaczęła mamić czternastoma dniami pod znakiem u¶miechniętego słoneczka, poczuli¶my się oszukani na widok gęstych mgieł spowijaj±cych piękny masyw roc de Rumbau. Niestety, organizator wycieczki nie zwrócił kosztów, mimo że jak obliczyli¶my, był to najgorszy wyjazd od co najmniej trzech lat…

Sesja poprawkowa tego egzaminu została wyznaczona na połowę lutego…

 

Urobek sezonu prezentuje się następuj±co:

Mateusz: Analogica natural 9a RP w Santa Linya (czyli zrealizowany plan B); 3 drogi 8c+ RP i 3 drogi 8b OS oraz 45 dróg 8a i 8a+ OS w ramach budowania piramidy o szerokiej podstawie…

Ela: Niu de xut 7c RP w Santa Linya (czyli zrealizowany plan B); 3 drogi 7b RP i 5 dróg 7a OS.

P.S. Plan A z sezonu 2014 przechodzi automatycznie na sezon 2015 ;-)

Mateusz Haładaj

 

Contrafort de rumbau w Olianie w pełnym słońcu. Fot. Mateusz Haładaj

Contrafort de rumbau w Olianie w pełnym słońcu. Fot. Mateusz Haładaj

 

Budowanie piramidy, Margalef. Fot. Przemek Ziółek

Budowanie piramidy, Margalef. Fot. Przemek Ziółek

 

Ela na Pites y Flautes 7b w Margalef. Fot. Mateusz Haładaj

Ela na Pites y Flautes 7b w Margalef. Fot. Mateusz Haładaj

 

Nina mala 8b OS w Margalef. Fot. Ela Mi¶kiewicz

Nina mala 8b OS w Margalef. Fot. Ela Mi¶kiewicz

 

Motourbanclimbing. Fot. Ela Mi¶kiewicz

Motourbanclimbing. Fot. Ela Mi¶kiewicz

 

Ten sam Contrafort de rumbau w listopadzie. Fot. Mateusz Haładaj

Ten sam Contrafort de rumbau w listopadzie. Fot. Mateusz Haładaj

 

OdwiedĽ nas na facebooku
Kontakt

Akademicki Klub Górski
ul. Piotrkowska 132
90-062 ŁódĽ

mail:

Paweł Pustelnik
tel. 605 054 266

Katarzyna Piłat
tel. 509 824 418

Partnerzy
Wspieramy