Strona główna » Klub » Członkowie klubu

Członkowie klubu

Akademicki Klub Górski w Łodzi istnieje już ponad 40 lat. W ciągu tego czasu przewinęło się przez Klub ponad 500 osób. W chwili obecnej zrzesza on około 100 aktywnych członków.

Siłą AKG jest zróżnicowany wiek osób należących do klubu. Są wśród nas osoby bardzo młode, niedoświadczone, które dopiero wyrosną na sławy polskiego, a może i światowego wspinania, jak również osoby starsze, mające na koncie wiele ciekawych przejść i będące powszechnie znanymi. Ta wielopokoleniowość przekłada się bezpośrednio na krąg zainteresowań wspinaczkowych. I tak, młodzież zgodnie z obowiązującym trendem uprawia bouldering i wspinaczkę sportową. Częste treningi na sztucznej ściance, licznie odwiedzanej przez młodsze pokolenie (choć nie tylko), dają widoczne efekty.

Nasi klubowi koledzy biorą udział w zawodach i masowo jeżdżą w skałki pokonując drogi o dużym stopniu trudności. Ale dla wielu osób skałki to dopiero początek prawdziwej przygody z górami. Po kursie tatrzańskim organizowanym przez klub, kierują swe kroki w Tatry, a ostatnio także coraz częściej w Alpy. Po zasmakowaniu uroków letniego wspinania wiele osób decyduje się na wspinaczkę zimową, głównie w Tatrach. I wreszcie są tacy, którzy po kilku latach wspinania, dysponując sporym doświadczeniem, rzucają wyzwanie najodleglejszym pasmom górskim i najwyższym szczytom.

Członkowie Honorowi AKG

Członkostwo honorowe Akademickiego Klubu Górskiego nadaje Walne Zgromadzenie na wniosek zarządu klubu. W 2013r. powołana została Kapitula Członkostw Honorowych AKG, która wspiera zarząd w wyłanianiu kandytatur do tej godności.

Członkami honorowymi Akademickiego Klubu Górskiego są:

Ś.P. Wanda Rutkiewicz

Ś.P. Juliusz Rudziński

Andrzej Wilczkowski

Piotr Pustelnik

Wojciech Święcicki

Jacek Tyczkowski

Józef Goździk

Paweł Lipka

 

Zarząd

Zarząd Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi wybierany jest na okres 3 lat. Obecna kadencja rozpoczęła się 3 marca  2016 r. W skład zarządu wchodzą:

  • Paweł Pustelnik - prezes
  • Katarzyna Piłat - wiceprezes, sekretarz zarządu
  • Dominika Wajberg - członek zarządu
  • Paweł Grenda - Komisja Szkolenia
  • Adam Pustelnik - Komisja Sportowa
  • Marcin Durkiewicz - opiekun ścianki klubowej

Komisję rewizyjną tworzą:

  • Artur Klikowski
  • Jakub Kubiak
  • Mateusz Izbicki

Adresy

Dla osób szukających kontaktu z kimś z AKG, przygotowaliśmy listę adresów e-mail'owych. Umieściliśmy tam dane tylko tych osób, które nam je udostępniły i wyraziły na to zgodę.

Odwiedź nas na facebooku
Kontakt

Akademicki Klub Górski
ul. Piotrkowska 132
90-062 Łódź

mail:

Paweł Pustelnik
tel. 605 054 266

Katarzyna Piłat
tel. 509 824 418

Partnerzy
Wspieramy