Strona główna » Klub » Informacje o klubie

Informacje o klubie

Krótka powtórka z historii

Nasz Klub ma już ponad 40 lat. Dokładnie 28.03.1972 roku światło dzienne ujrzał Akademicki Klub Turystów Górskich. Nazwa ta utrzymała się tylko przez dwa lata, kiedy to dokonano zmiany na znajomo brzmiący Akademicki Klub Górski. Od 1976 roku jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Alpinizmu.

Na przestrzeni lat członkowie Klubu wspinali się w wielu rejonach całego świata. Począwszy od skałek Jury i Tatr poprzez Alpy, Dolomity, Kaukaz, Góry Iranu, Spitsbergen, Alaskę, Andy Peruwiańskie aż po Pamir, Karakorum, Tień-Szań i Himalaje.

Czym się zajmuje Klub?

Głównym celem istnienia Klubu jest zrzeszanie ludzi interesujących się górami i wspinaniem. Staramy się aktywnie wspierać naszych członków i pomagać im realizować ich plany wspinaczkowe i wyprawowe. Chętnie przyjmujemy do naszego grona nowych kolegów i koleżanki, dlatego co roku organizujemy kursy wspinaczki skałkowej, jak również kursy tatrzańskie. Posiadamy własną sztuczną ściankę, na której można "poładować" wzmacniając swoją siłę przed kolejnym wyjazdem lub spotkać się ze znajomymi i porozmawiać. Regularnie organizujemy zawody boulderowe ("Mocna Sobota", "Boulders Monsters"), na które zjeżdża elita polskich wspinaczy (co nas bardzo cieszy, oczywiście).

Życie klubowe

Lato to oczywiście czas wyjazdów, łojenia i zdobywania. Na jesieni, po sezonie, tradycyjnym miejscem spotkań, oprócz ścianki, jest nasza siedziba przy ulicy Piotrkowskiej 132. W każdy czwartek od godziny 19 nasz mały, ale przytulny klubik otwiera swoje podwoje. W miłej atmosferze można pogadać, wymienić doświadczenia, podzielić się wrażeniami z ostatniego wyjazdu lub umówić na następny, albo przy piwku obejrzeć film.

Aga-cka

Jak do nas trafić

Schemat drogi

"Droga bez trudności, orientacyjnie nieco utrudniona z powodu braku wyraźnego oznakowania, widokowo interesująca (odnowiona ulica Piotrkowska) do bramy, aczkolwiek pozbawiona charakteru wysokogórskiego; dalej niezbyt wspaniała. Możliwe warianty:

(A): od skrzyżowania z ul. Roosevelta: wschodnią stroną ulicy w kierunku północnym do bramy nr 132. (B): od skrzyżowania z ul. Nawrot: lewą orograficznie stroną ulicy w kierunku południowym do bramy nr 132. Dalej: po przejściu groźnie wyglądającej stąd bramy, trzymając się prawej strony wąskiego w tym miejscu podwórza, w parę chwil osiągamy zakład fotograficzny. Stąd, do bliskich już drzwi (uwaga na niskie przejście). Schodami na pierwsze piętro (bardzo łatwo)."

T.M.P

Akademicki Klub Górski w Łodzi

ul. Piotrkowska 132
90-062 Łódź

Paweł Pustelnik
tel. 605 054 266

Katarzyna Piłat
tel. 509 824 418

Nowy numer konta!
MultiBank
nr konta: 40 1140 2017 0000 4902 1192 5155

Odwiedź nas na facebooku
Kontakt

Akademicki Klub Górski
ul. Piotrkowska 132
90-062 Łódź

mail:

Partnerzy
Wspieramy