Nasi w skale, na sklejce i betonie

2 grudnia 2013 23:00

 Nasi w skale, na sklejce i betonieI oto nadszedł koniec bardzo łaskawej w tym roku jesieni i znów minie klika miesięcy zanim w kraju nad Wisłą można będzie wspinać się w suchej skale...

Niektórzy klubowicze wyciskają jeszcze co się da z pogody na południu kontynentu i tak oto Mateusz Haładaj wrócił z wyjazdu do hiszpańskiej Oliany z kolejnym pieknym trofeum: Joe Blau 8c+ RP. Urlop na półwyspie Iberyjskim zakończył już także Piotrek Żuchowski który tym razem zakosił w St Lorenc de Montgai Preventiva 8b RP.   Niebawem opublikujemy dłuższą relację Piotrka z jego ostatnich  wojaży.Żuchol na Preventiva 8b RP (fot. Bezmiar Sprawiedliwości)


Tymczasem w kraju większośc skalnych łojantów przeniosła już swoje wysiłki pod dachy hal i do sal gimnastycznych. I tak oto ruszył jesienno-zimowy sezon zawodów wspinaczkowych. W minioną niedzielę (01.12.2013) w Koninie rozegrana została edycja Pucharu Polski Młodzików i Dzieci we Wspinaczce Sportowej. Tradycyjnie już AKG było reprezentowane przez podopiecznych Marcina Durkiewicza z klubowej Sekcji Juniorów. Najlepszy występ odnotował Błażej Kosmalski który zajął 3. miejsce w rywalizacji dzieci młodszych na trudność.


Błażej Kosmalski - trzeci na zawodach w Koninie (fot. M.Durkiewicz)Są też tacy którzy wraz z końcem ciepłych dni zamieniają woreczek z magnezją na ostre metalowe przedmioty i wspinają sie dalej.  Dla tych którzy preferuja kontakt ze skałą za pomoca dziabki sezon własnie sie zaczyna. A u progu tegoż sezonu na bunkrach w podwarszawskim Janówku rozegrane zostały III Manewry Dryboonkrowe. Świetny występ zanotowała nasza koleżanka Olga Kosek która była bezkonkurencyja wśród kobiet a do tego za start i walkę na męskiej (!) drodze półfinałowej otrzymała od organizatorów Nagrodę Specjalną. Wielkie brawa! Tuż za podium - na 4. miejscu w kategorii mężczyzn uplasował się Andrzej Makarczuk, który - warto przypomnieć - w zeszłym roku triumfował w tych zawodach.Olga na najwyższym stopniu podium III Manewrów Dryboonkrowych (fot. A.Makarczuk)


Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.