Ścianka wspinaczkowa AKG

Akademicki Klub Górski w Łodzi posiada swoją ścianę wspinaczkową. Mieści się ona w sali gimnastycznej budynku szkolnego (Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej) przy ul. Różyckiego 5/7 (niedaleko targowiska "Górniak").

Obiekt nasz, dzięki przeprowadzonym rozbudowom w ostatnim czasie, oferuje dość różnorodne formy wspinaczkowe: połogie lub pionowe płyty, zacięcia, dłuuuugi trawers no i sporo przewieszeń a nawet dachów. Można u nas spróbować swoich sił z gotowymi przystawkami po kolorowych chwytach w dwóch kącikach boulderowych: na małej pochylni i pionie po prawej stronie od wejścia oraz w dużym przewieszeniu/daszku pomiędzy trawersem, a panelem z napisem "Akademicki Klub Górski". Poza tym oczywiście nasze panele służą ogromnymi połaciami tak popularnych dziś #SprayWall-i. No i ona... Pochylnia! - nasz kultowy niczym MoonBoard panel jest dostępny w aplikacji Retro Flash!

Oprócz tego jest to miejsce gdzie odbywają się kursy ściankowe organizowane przez nasz Klub, a zwyczajowo w grudniu nasza mała sala zamienia się w arenę zmagań zawodów Boulderowa Wigilia AKG - wchodzących w skład cyklu Boulderowe Derby Łodzi.

Ścianka AKG w swoich założeniach nie jest obiektem komercyjnym. Nasz panel to nie tylko obiekt treningowy, ale również miejsce spotkań. To tu najszybciej można znaleźć partnera na wyjazd w skały lub w góry, pożyczyć sprzęt czy umówić się na piwo. A jak starczy czasu, to także powspinać się :)

Każda chcąca się wspinać na panelu osoba powinna ze sobą mieć buty do wspinania (zalecane korki lub buty wspinaczkowe), oraz magnezję.


Lokalizacja ścianki - wejście na salę od strony boiska

Skręcasz z Wólczańskiej w Różyckiego. Po ok. 150 metrach skręcasz w prawo, w niewybitną, trylinkową uliczkę pomiędzy podwórkiem starej kamienicy, a nowym "apartamentowcem". Po 60 metrach po lewej masz bramę do szkoły (liceum PŁ). Zaraz za bramą w prawo i objeżdżasz na tyły sali gimnastycznej. Tam wejście do kuźni mocy :)

Po wejściu na ściankę kieruj się na wprost do drzwi na korytarz. Szatnie znajdują się po lewej stronie. Damska po lewej, męska po prawej. Po przebraniu znajdź dyżurnego/instruktora - u niego uiścisz opłatę za ściankę. I pamiętaj wpisać się na listę! A teraz już tylko ładuj!


Informacje o cenach znajdziesz tutaj


A tu godziny otwarcia


Nadzór nad obiektem:

Konrad Łuczyński tel. 793-396-301 (sprawy techniczne)
Tomek Walczak (sprawy rozliczeniowe)


Daszek


Daszek i przewieszka


O dobre tarcie dbają też koledzy z zaprzyjaźnionego klubu ;-)


Jedna z pochylni widziana z boku


Pochylnia z bliska


Chwytotablice (klawiatury) w wersjach "hard" i "easy"


Rysa do klinowania rąk i stóp - w pochylni


Rysa do klinowania rąk i stóp - w "dachu"


Kampus: "piersi" i wałki


Kampus: listwy o trzech szerokościach


Crossfit: m.in. kółka gimnastyczne, wielofunkcyjne drążki, lina


Drążek obrotowy


Długi, lekko przewieszony trawers


Trawers z bliska


Dach

Zdjęcia: Emil Palenica

Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.