O klubie

Krótka powtórka z historii

Nasz Klub ma już ponad 50 lat. Dokładnie 28.03.1972 założony został Akademicki Klub Turystów Górskich. Nazwa ta utrzymała się tylko przez dwa lata, kiedy to dokonano zmiany na znajomo brzmiący Akademicki Klub Górski. Od 1976 roku jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Alpinizmu. Na przestrzeni lat członkowie Klubu wspinali się w wielu rejonach całego świata. Począwszy od skałek Jury i Tatr poprzez Alpy, Dolomity, Kaukaz, Góry Iranu, Grenlandię, Spitsbergen, Alaskę, Andy Peruwiańskie, Patagonię aż po Pamir, Karakorum, Tień-Szań i Himalaje. Możemy pochwalić się też sukcesami: Piotr Pustelnik zdobył wszystkie ośmiotysięczniki kompletując Koronę Himalajów i Karakorum, Adam Pustelnik był pierwszym Polakiem który pokonał skalne trudności 8c+ a Mateusz Haładaj pierwszym na 9a+. Łukasz Mirowski wspiął się na Trango Tower, zaliczając drugie zaledwie w historii polskie wejście na ten trudny szczyt.


Czym się zajmuje Klub?

Głównym celem istnienia Klubu jest zrzeszanie ludzi interesujących się górami i wspinaniem. Staramy się aktywnie wspierać naszych członków i pomagać im realizować ich plany wspinaczkowe i wyprawowe. Chętnie przyjmujemy do naszego grona nowych kolegów i koleżanki, dlatego co roku organizujemy kursy wspinaczki skałkowej, jak również kursy tatrzańskie. Jesienną i zimową porą przygotowujemy dla naszych członków różnego rodzaju warsztaty i prelekcje które pozwalają utrwalać i rozwijać umiejętności nabyte na kursach podstawowych. Latem wyjeżdżamy natomiast na klubowe obozy górskie (w Tatry lub Dolomity). Posiadamy własną sztuczną ściankę, na której można "doładować" przed kolejnym wyjazdem (indywidualnie lub w ramach klubowych sekcji) lub spotkać się ze znajomymi i porozmawiać. Na ściance od wielu lat wprowadzamy w arkana wspinaczki najmłodszych na klubowej sekcji juniorów. Organizujemy zawody boulderowe: te najwyższej rangi (np. Mistrzostwa czy Puchar Polski) jak i niemniej ważne imprezy środowiskowe (BoulderMonsters czy Boulderowa Wigilia). Udzielamy się również w sferze kultury - Sekcja Historyczna AKG prowadzi działania archiwistyczne, utrwalając historię łódzkiego środowiska wspinaczkowego (archiwumgorskie.pl), przygotowuje wystawy oraz filmy dokumentalne ("Łódzkie historie wspinaczkowe", "Panku").


Życie klubowe

Lato to oczywiście czas wyjazdów, łojenia i zdobywania. Na jesieni i zimą, po sezonie, tradycyjnym miejscem spotkań jest ścianka klubowa. Jeśli chcesz się z nami spotkać po prostu wpadnij na klubowy panel! Zapraszamy również do naszego lokalu klubowego przy ul. Piotrkowskiej 132 m.53, gdzie odbywają się klubowe prelekcje, wykłady i niektóre szkolenia – informacje o nich znajdziesz na naszym profilu Facebook.

Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.