Kursy wakacyjne AKG 2024
Spóźniłeś się na nasz kurs skałkowy albo wakacje to dla Ciebie idealny czas na szkolenie w skałkach? Mamy propozycję! Zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnych kursach wspinaczkowych AKG. Przedstawiamy Wam ofertę szkoleń podstawowych na drogach ubezpieczonych w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Podstawowy kurs wspinaczki skalnej po drogach ubezpieczonych będzie obejmował:
- 9 godzin zajęć na ściance wspinaczkowej
- 3 dni szkolenia w skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej na drogach ubezpieczonych (Rzędkowice, Podlesice, Mirów)
Grupa: 4 osoby
Cena: 1200zł/1100zł dla członków AKG
Wymagania: Stan zdrowia nie wykluczający udziału w zajęciach z zakresu wspinaczki. Ubezpieczenie NNW na czas części wyjazdowej szkolenia;
Prowadzący: Paweł Pustelnik (Instruktor Wspinaczki Sportowej, Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA)
Cena obejmuje: szkoleniei i opiekę licencjonowanych instruktorów, wypożyczenie atestowanego sprzętu wspinaczkowego (oprócz butów wspinaczkowych), świadectwo ukończenia kursu, bezpieczną, ale niezapomnianą przygodę!
Cena nie obejmuje: dojazdu, ubezpieczenia, noclegów (domyślną bazę dla naszych wyjazdów stanowią sprawdzone pola namiotowe)
Terminy i płatność
Część wyjazdowa szkoleń (Jura Płn.) odbywać będzie się w następujących terminach:
- 26-28.07.2024
- 9-11.08.2024
- 30.08-01.09.2024
Szkolenie w danym terminie odbędzie się pod warunkiem zebrania się grupy 4-osobowej;
Spotkania na ściance odbywać będą się każdorazowo w okresie 2 tygodni poprzedzających wyjazd.
Zgłoszenia zbieramy pod tym linkiem
Pytania i kontakt: Paweł Pustelnik, 605-054-266, pawel.pustel@gmail.com
Program szkolenia:
- Zagrożenia terenu skalnego; zasady bezpieczeństwa.
- Podstawowe informacje o sprzęcie (liny i repsznury, uprzęże biodrowe, karabinki , ekspresy, taśmy, buty, akcesoria: magnezja, woreczek, przyrządy asekuracyjne: kubek, półautomaty, stałe punkty asekuracyjne: przeloty, stanowiska)
- Zasady asekuracji: zapięcie uprzęży, przywiązanie do liny, asekuracja na wędkę: wykorzystanie gotowego stanowiska, założenie własnego; obsługa kubka, przyrządu pół-automatycznego oraz półwyblinki z karabinkiem HMS; postawa asekurującego, asekuracja dolna (technika wpinek, prowadzenie liny, podawanie liny do wpinki i wychwytywanie odpadnięć); postawa asekurującego;
- Inne zagadnienia z zakresu asekuracji: Zablokowanie liny w przyrządzie węzłem flagowym; przewiązywanie liny przez ring zjazdowy; zdejmowanie ekspresów podczas opuszczania. opcjonalnie: wspinaczka drogą dwuwyciągową – zagadnienia asekuracji, zmiana na prowadzeniu.
- Węzły i ich zastosowanie: ósemka, kluczka, półwyblinka, wyblinka, flagowy, węzły zaciskowe, podwójny zderzakowy. Zwijanie i przenoszenie liny.
- Zasady bezpieczeństwa podczas bulderingu; podtrzymywanie (asekuracja) bulderującego.
- Technika wspinania: wykorzystanie chwytów i stopni; ustawienia ciała: pozycja frontalna i boczna; wspinaczka statyczna i dynamiczna; zapoznanie z różnymi formacjami skalnymi i optymalnymi technikami ich pokonywania.
- Podstawy technik linowych: zjazdy na linie w wysokim przyrządzie; gotowe stanowiska zjazdowe; zjazd z pośrednim stanowiskiem.
- Inne: Skale trudności używane w skałkach. Zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia w Polsce.