AKGreeland 2013

22 czerwca 2013 22:00

AKGreeland 2013


Już w najbliższą środę, 26 czerwca w rejon Fiordu Tasermiut na największej wyspie świata - Grenlandii wyrusza wyprawa Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. W skład wyprawy wchodzą:


  • Paweł Pustelnik (kierownik),
  • Magdalena Aksman-Mirowska,
  • Łukasz Mirowski,
  • Maciej Książczyk
  • Paweł Wojdyga.Fiordy Grenlandii słyną z pięknych gór, oferujących możliwośc wspinania na wielkich ścianach osiągających do 1km wysokości. Naszym celem będą skalne turnie Ulamertorsuaq (próba uklasycznienia drogi Magic Tromblon 6b, A2 z 1977r., 800m) oraz Nalumasortoq (Left Pillar VI, 5.12+ 700m, Non Ce Due Senza Tre VI, 5.11+ 800m). We Fiordzie Tasermiut zamierzamy spędzić około 3 tygodni. Powrót do Polski planowany jest na 26 lipca. Trzymajcie za nas kciuki - oby tylko ryby brały a pogoda dopisywała!

Bieżące informacje na temat wyprawy będzie można znaleźć na naszej stronie: www.akgreenland.pl oraz profilu facebook: https://www.facebook.com/AKGreenland2013

Składamy podziękowania naszym sponsorom, bez których wyprawa z pewnością nie doszłaby do skutku!Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.