Bulderowa Wigilia na AKG vol.2

18 grudnia 2014 23:00
 Bulderowa Wigilia na AKG vol.2 - relacja!

W sobotę, 13 grudnia 2014 na nieśmiertelnej pakerni AKG przy ul. Różyckiego odbyło się po raz drugi organizowane przez nasz klub świąteczne kryterium wspinaczkowe czyli Bulderowa Wigilia na AKG. Zawody przyciągnęly tym razem niebagatelną ilość 27. druzyn trzyosobowych (81 zawodniczek i zawodników), przez co były największymi rozgrywanymi w Łodzi od czasu pamiętnych BulderMonsters - przeszło 10 lat temu. Na starcie pojawiły się teamy z Łodzi, Bełchatowa oraz Kutna. Format imprezy przewidywał zmagania na dystansie 20 przystawek w czasie 2 godzin, do czego skład sędziowski łaskawie doliczył jeszcze 15 minut tzw. Bonusa Wigilijnego.


Fot: Marcin Szymelfenig, Ania Zasadzka i Adam Chudecki gotowi do boju na Bulderowej Wigilii; fot. Szymek Kozłowski

Wśród bulderów przygotowanych przez trio w składzie: Paweł Pustelnik, Daniel Wieczorek, Paweł Grenda osiem oznaczono jako łatwe, osiem jako średnie (z czego jeden otrzymał tylko jedno przejście - sic!) i cztery jako trudne (przystawka nr 20 niestety nie doczekała się pogromcy - "Chce mieć na video jak ktoś to robi" - cyt. Hobbit). Format zmagań drużynowych, z punktacją dodatkową za wiek zespołu sprawiał, że młodzi musieli wspinac sie na absolutne wyżyny swoich możliwości, żeby nie oddać pola krzepkim trzydziestoparolatkom, a ci z kolei dociskać pedał gazu by nie dać wyprzedzić się dziarskim pięćdziesięciolatkom z turbodoładowaniem punktowym. Słowem - wynik zawodów pozostawał do samego końca wielką niewiadomą ;-)


Fot: Kuba Okrojek na przystawce "przez wulkany"; fot. Szymek Kozłowski


A jak wypadły same zmagania? Tradycyjnie było tłumnie, głośno, walecznie i świątecznie. Zawody były doskonałą okazją żeby dobrze pobawić się na klubowej ściance, powspinać, zmęczyć i co nie mniej ważne - spotkać w tak zacnym i szerokim gronie. Było naturalnie również miejsce na koleżeńską rywalizację i realizację ambicji sportowych. Wśrod drużyn drugi rok z rzędu nieomylni okazali się Kasia i Marcin Durkiewiczowie, oboje w świetnej dyspozycji, wsparci tym razem wnoszącym na parkiet zarówno bonus wiekowy jak i budzącą uznanie krzepę Kubą Kubiakiem - występujący jako LoveLasyŁagiewnickie. Na drugiem miejscu zmagania zakończyła reprezentacja SpotBulderCafe - czyli NoName: Ewa Grzeszczak, Hobbit i Arbuz. Zacięty bój toczył się o ostatnie miejsce na podium. Ostatecznie strategia Makara i jego dziarskiej drużyny Oldizgold (Makarena, Mariola, Makar - bonus 150pkt!) wygrała o włos ze wspinaczkową mocą Adama Wójcika (najlepszy zawodnik imprezy) i zespołu Liczą się chęci (Ala, Adaś, Olaś). W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn najmocniejsza okazała się Kasia Koludo-Durkiewicz, wyprzedzając Ewę Grzeszczak i Alę Kujawską. Adam Wójcik rzutem na taśmę zakończył dzień z jednym topem więcej niż Grzesiek "Hobbit" Lenartowicz (19 vs 18 topów) i dwoma więcej niż Marcin Durkiewicz (17 topów).


Fot: Kasia-Koludo Durkiewicz - najmocniesza wśród dziewczyn; fot. Szymek Kozłowski


Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w Bulderowej Wigilii vol.2 i tak liczne przybycie na ściankę AKG. Mamy nadzieję, że ta impreza stanie się dobrym pretekstem do cyklicznych spotkań całego łódzkiego i okołołódzkiego środowiska wspinaczkowego. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje!

Wszystkich którzy chcieliby obejrzeć więcej zdjęć z tej imprezy zapraszamy do galerii Aktualnego Głównego Kronikarza Klubowego - Szymka Kozłowskiego ;) dostępnej tu: https://picasaweb.google.com/110606454797954311843/WigiliaBulderowaNaAKGVol2


Bulderowa Wigilia na AKG vol. 2 - 13 grudnia 2014 - WYNIKI:


Klasyfikacja drużynowa:

1. LoveLasyŁagiewnickie (Katarzyna Koludo-Durkiewicz, Marcin Durkiewicz, Jakub Kubiak)

2. NoName (Ewa Grzeszczak, Grzesiek "Hobbit" Lenartowicz, Wojtek "Arbuz" Gławenda)

3. Oldizgold (Anna Makarczuk, Mariola Popińska, Andrzej Makarczuk)


Wyniki indywidualne - KOBIETY:

1. Katarzyna Koludo-Durkiewicz

2. Ewa Grzeszczak

3. Ala KujawskaKlasyfikacja indywidualna - MĘŻCZYŹNI:

1. Adam Wójcik

2. Grzesiek "Hobbit" Lenartowicz

3. Marcin Durkiewicz


Zawody nie odbyłyby się bez znacznego wkladu pracy wielu osób związanych ze ścianką AKG. W szczególności:

Przygotowanie bulderów: Paweł Pustelnik, Daniel Wieczorek, Paweł Grenda

Przygotowanie ścianki i obsługa zawodów: Paweł Pustelnik, Daniel Wieczorek, Ignacy Jachymski, Łukasz Kujawiak, Paweł Wojdyga.

Wielkie dzięki również dla całej ekipy która stawiła się na wezwanie i pomogła w ekspresowym rozkręceniu calej pakerni klubowej!

 

Jak na Wigilię przystało nie obyło się bez prezentów - dla najlepszych w zawodach. Nagrody na Bulderową Wigilię na AKG ufundowały - za co bardzo dziękujemy! - następujące firmy:


Sponsorzy zawodów:


Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.