Raport wakacyjny

4 sierpnia 2014 22:00

 Raport wakacyjny - czyli dalej o naszym wspinaniu.


I oto jesteśmy na półmetku wakacji. Za nami wyjątkowo deszczowy lipiec przez niektórych złośliwie nazywany "lipcopadem". Mimo monsunowych warunków klubowicze nie próżnowali. Zobaczmy zatem co padło w skałkach i górach łupem naszych w ostatnim czasie.

Deszcz jak wiadomo przeszkadza najmniej wspinaniu pod dachem - np. w grocie - a zwłaszcza z dziabkami. W Zakopiańskim Drylandzie Olga Kosek kontynuuje marsz w górę drytoolowej skali trudności. Ostatnie łupy naszej koleżanki to: Anakonda M11 RP - najtrudniejsza aktualnie pokonanna przez Polkę droga drytoolowa, oraz Hades M10 - autorska propozycja Olgi we wspomnianej jaskini. Tradycyjnie już serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej!


Olga Kosek na Anakondzie M11 RP; fot: olga.kosek.comRozkręcił się również nasz eksportowy junior - Kuba Korzeniowski, któremu wreszcie udało się wyskoczyć na kilka wyjazdów wspinaczkowych. Na początek Jura Północna i skała Biały Pies. Kuba w ciągu jednego tylko dnia "wyzerował" ten sympatyczny, zagubiony w lesie sektor prowadząc m.in.: Hektor VI.5 RP, Ogi VI.4+ RP, Ekspres VI.4+ RP oraz Rekin VI.4 RP. Sukces w podczęstochowskich lasach wyraźnie rozbudził apetyt młodziana i już tydzień później widziany był on w równie urokliwych frankońskich lasach. Zdobycze Kuby z Frankenujry to m.in.: Respekt 9+/10- RP, Nimue 9 RP oraz Sledgehammer 9- RP. Brawo Młody!

Wśród trochę już bardziej wyrośniętej klubowej młodzieży prym wiedzie Piotrek Kmin, którego aktualnie częściej spotkać można w Krakowie niż w Łodzi. Założenie bazy wysuniętej w Grodzie Kraka wyraźnie przełożyło się na wyniki. W ostatnim czasie Piotrek pociągnął w Dolinkach m.in.: Mieszane Uczucia VI.5+/6 RP, Urynoterapię VI.5 RP (obie w Brzoskwince), Odlot Proroka VI.5 RP i Wzlot VI.5 RP  (obie na Pochylcu), oraz Murarza III i Murarza IV - po VI.5 od sztuki - w Dolinie Będkowskiej. Bez znajomości padły m.in.: Void Where Prohibited VI.3+ OS i Cadyk Cypełe VI.3+ OS. Piotrek, tęsknimy za Tobą w Łodzi, ale ciśnij dalej!

Koledzy z wyższym PESELem również nie dają o sobie zapomnieć. W zakopiańskim Jarońcu widziany był trener klubowej Sekcji Juniorów - Marcin Durkiewicz. Plonem tej wizyty są m.in. drogi: Iluzja Mocy VI.5 RP, Gdzie są dupy z tamtych lat VI.4+ RP oraz Lazy Boy Wprost VI.4 OS. Kolejną podróż na Franken odbył niezniszczalny Piotrek Żuchowski. Tym razem z Bawarii udało się przywieźć: Leztzte Ausfart Bruck 9+/10- RP, Ringbandschoner 9+ RP oraz Erto 9+ RP.

W górach pogoda póki co nie rozpieszczała, pada regularnie i obficie, stąd popularnością wśród klubowiczów cieszył się skałkowy Mnich. Zespół w składzie Jacek Kmin, Piotr Drobot i Piotr Kmin przeszedł tamże drogi: Kombinacja Luftwaffe-Sprężyna-Szalona Rysa VIII OS, Kombinacja GórnyDolny-Fereński-One-Okap Nyki VII OS oraz Folwark Montano VIII OS. W kolejny weekend na Mnichu wspinali się Paweł Pustelnik i Maciek Książczyk. Pierwszego dnia udało się nam przejść Rokokową Kokotę IX zesp. flash, przy czym kluczowy IX-kowy wyciąg zrobiony został przez Maćka OS (!!!). Zespołowy on-sight na tej drodze zniweczyło poślizgnięcie się piszącego te słowa na ostatnim odcinku  (VIII-)... Oprócz tego Maciek przeszedł indywidualnie Kant Hakowy VII OS, a Paweł Folwark Montano VIII OS (może VIII-?). Kolejnego dnia wspinaliśmy się na tej właściwszej - wschodniej stronie góry. Autorowi niniejszej relacji udało się poprowadzić indywidualnie Wariant R IX- RP (pierwszy wyciąg IX- w 2-giej próbie, pozostałe OS).

Mieliśmy też akcent górsko-biegowy. W rozegranym 05.07.2014 Maratonie Gór Stołowych (dystans 50km) w barwach AKG wystartowali z sukcesem Agnieszka i Tibor Kochaniakowie oraz Ignacy Jachymski.

Życzymy wszystkim w drugiej połowie wakacji kolejnych sukcesów, stabilnej pogody, dobrze zawiązanych węzłów i spokojnych powrotów z gór. Wspinajcie się dzielnie ale co najważniejsze bezpiecznie!


Paweł Pustelnik (na podst. inf. własnych oraz wykazów przejść na www.akglodz.org)


Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.