Boulderowa Wigilia AKG 3

27 grudnia 2015 23:0019 grudnia na naszej klubowej pakerni rozgrane zostały trzecie już towarzyskie zawody wspinaczkowe pod nazwą Boulderowa Wigilia AKG. Podobnie jak w poprzednich latach były to zawody drużynowe - startowaliśmy w ekipach mieszanych, oprócz punktów za wspinanie drużyny zdobyć mogły punkty za wiek (powyżej sumarycznego wieku 90 lat - dodatnie, poniżej ujemne) oraz obecność drugiej kobiety w zespole. W tym roku na starcie pojawiła się rekordowa liczba 96 zawodniczek i zawodników (32 drużyny!) reprezentujących pełne spektrum wiekowe łódzkiego środowiska wspinaczkowego. Wigilijne przystawki - czyli smakowitych 20 boulderów na konsumpcję których zawodnicy mieli całe 2 godziny -  przygotowywali w tym roku Adam Pustelnik, Daniel Wieczorek, Rafał Kubiak oraz Paweł Pustelnik.  Zmagania trwały cały dzień (3 grupy startowe po ok. 30 osób), a gdy kurz magnezji opadł już na najstarszej łódzkiej boulderowni, okazało się, że zwycięzcami zostali wszyscy, którzy zdecydowali się stawić tego dnia na ul. Różyckiego - bo pyszne wspinanie było nagrodą samą w sobie ;-) Natomiast triumfatorami imprezy zostali (poniekąd faworyci):

Klasyfikacja drużynowa:
1. 500 punktów na dziecko (Katarzyna Koludo-Durkiewicz, Marcin Durkiewicz, Piotr Żuchowski)
2. Sokoły Millenium (Dorota Nitecka, Jacek Kmin, Artur Klikowski)
3. Będzie jak Brzózon wymyśli (Anna Zasadzka, Asia Szmagaj-Piotrowska, Tomasz Brzeziński)

Kobiety:
1. Ex-equo: Katarzyna Koludo-Durkiewicz i Alicja Kujawska
3. Ewa Tomaszewska

Mężczyźni:
1, Jakub Korzeniowski
2. Ex-equo: Marcin Durkiewicz, Łukasz Glajzner, Rafał JankowskiPełne wyniki Boulderowej Wigilii AKG 3:Zawody Boulderowa Wigilia AKG 3 były również 2 edycją cyklu Boulderowe Derby Łodzi realizowanego wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Po podliczeniu miedzyklubowej rywalizacji (5 najlepszych i 3 najsłabszych zawodników każdego klubu) okazało się, że na AKG triumfowali gospodarze wynikiem 498 do 472 punktów. Niemniej koleżankom i kolegom z ŁKW dziękujemy za wspólne wspinanie i piękną walkę na naszym boisku.fot. Adam Kleskifot. Ukryte  w kadrze

Podziękowania: Boulderowa Wigilia 3 nie doszłaby do skutku bez zaangażowania wielu klubowiczów oraz osób związanych z naszą pakernią. W szczeglóności na podziękowania za pomoc w przygotowaniu i rozegraniu zawodów zasługują: Jagoda Para, Sławek Balcerzak, Ignacy Jachymski, Paweł Wojdyga, Adam Kleski, a także routesetterzy: Adam Pustelnik, Rafał Kubiak oraz Daniel Wieczorek, a także cała liczna ekipa która stawiła się do pomocy i pomogła w błyskawicznym rozkręceniu naszej ścianki! Dzięki!

Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy chojnie obdarowali zwycięzców prezentami i sprawili, że byla to prawdziwa Wigilia ;)

Sponsorami i partnerami Boulderowej Wigilii AKG 3 byli:     Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.