Jacek Jachymski - Łemkowyna Ultra Trail 150km

7 listopada 2016 23:00

Jacek Jachymski - Łemkowyna Ultra Trail 150km

Biegi górskie zdobywają coraz silniejszą pozycję w naszym klubie. Klubowa społeczność trail-runnerów nie jest może zbyt liczna, ale sukcesy o których mamy przyjemność donosić robią duże wrażenie. Dziś z wielką przyjemnością przekazujemy wiadomość, że reprezentujący AKG Jacek Jachymski ukończył w czasie 31h 18min bieg Łemkowyna Ultra Trail na trasie Krynica Zdrój - Komańcza (Główny Szlak Beskidzki) liczącej sobie 150km!

Tak Jacek sam pisze o swoim biegu:

"W tym roku warunki były najcięższe w historii tego biegu.  Przez 3 tygodnie przed biegiem padał deszcz, a na samym biegu deszcz padał przez pierwsze 12 godzin przybierając czasami charakter ulewy. Już na 13 km byliśmy zmuszeni wejść w butach  do rzeki, a potem jeszcze kilkakrotnie przeprawialiśmy się w ten sposób przez potoki. Zbiegi często polegały na zjeżdżaniu w butach po błocie (przydały mi się umiejętności narciarskie, dzięki którym przewróciłem się dopiero na 134 km, mając wtedy już tylko jeden kijek - drugi złamałem na 95 km), a z kolei kilka podejść sforsowałem z pomocą kijów prawie na rękach wychodząc na górę zbułowany jak po wspinaczce w przewieszeniu. Przez 20 godz. poruszałem się przy czołówce, gdyż bieg rozpoczął się w piątek 21.10 o 24:00, a skończył się w moim przypadku w niedzielę o 7:18. Na 10 km przed metą, gdy poruszałem się w kolejnej śliskiej mazi, obiecywałem sobie, że już nigdy w tym biegu nie wystartuję, ale w trakcie powrotnej podróży do Łodzi zacząłem już zmieniać zdanie :-)
Ostatecznie zająłem 82 miejsce w kategorii open (nie było podziału na kategorie) na ok. 350 osób, które wystartowały. Bieg ukończyło 170 osób."

Jacku - składamy wielkie gratulacje! Młodszym stażem klubowiczom trzeba wyjaśnić, że Jacek należy do tzw. pierwszego pokolenia AKG a swoją przygodę z górami i wspinaniem zaczynał jeszcze w latach 70-tych!Jacek Jachymski - fot. arch. własne
Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.