Nasz film w konkursie 15. KFG.

26 listopada 2017 23:00

 Nasz film w konkursie 15. KFG. Oraz premiera w Łodzi


Wyprodukowany przez nasz klub film pt. "Łódzkie historie wspinaczkowe" został zakwalifikowany do Polskiego Konkursu Filmowego 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego! Projekcja odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2017 r. w sali nr 9, w bloku filmowym 14:50-17:20. Tych, którzy wtedy będą w Krakowie zachęcamy do obejrzenia.

W Łodzi zapraszamy na premierę 16 grudnia 2017 r. podczas Wigilii Klubowej AKG (po Boulderowej Wigilii AKG). Spotykamy się w Pop'n'Art przy placu Wolności 6. Początek spotkania około godz. 20:00. Pokaz filmu rozpoczniemy o godz. 21:00.

Film prezentuje historię i rozwój łódzkiego środowiska wspinaczkowego. Od ewolucji sprzętu i podejścia do wspinania, poprzez sposoby działania aż po styl życia – w opowieściach bohaterów filmu rysuje się obraz kilku pokoleń łódzkich wspinaczy działających aktywnie w górach i skałach w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Choć wiele ich różni, wspólna jest wielka pasja i upór, by ją realizować, niezależnie od wszelkich problemów i przeciwności. Swoimi przemyśleniami i wspomnieniami z działalności wspinaczkowej dzielą się z widzami: Ryszard Przybylski, Jerzy Michalski, Andrzej Wilczkowski, Marek Grochowski, Bogdan Mac, Wojtek Jedliński, Ewa Panejko-Pankiewicz, Piotr Pustelnik, Krystyna Konopka, Marek Płonka oraz Jan Fijałkowski. Do atmosfery tamtych czasów, tamtych ludzi i tamtych gór przenosimy się dzięki unikatowym zdjęciom zgromadzonym przez Łódzkie Archiwum Wysokogórskie.

Jest to nowa wersja filmu przedstawionego podczas wystawy "Climbing stories" w lipcu br.

Zwiastun: https://vimeo.com/244242760

Ponadto pokaz filmu odbędzie się w trakcie Spotkania Oldboyów 28 grudnia 2017 r. (czwartek) o 17:30 w siedzibie Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego, ul. Stefanowskiego 19.

 

Uwaga! Wystawa "Climbing stories" zmieniła swoją lokalizację. Można ją oglądać na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, ul. Rewolucji 1905 r. 37, budynek E (dawna PALMA) na pierwszym piętrze.
Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.