Wiosna 2018 w skałkach

4 czerwca 2018 22:00

Wiosna 2018 w skałkach

Za nami większa część kalendarzowej wiosny, która w tym roku była łaskawa dla wspinaczy. Dobra pogoda przełożyła się na dużą aktywność klubowiczek i klubowiczów a ta z kolei na wyniki. Słowem - czuć w AKG pozytywne ożywienie, dobre sportowe wibracje i jest o czym napisać! Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie wiosennych skalnych osiągnięć członków AKG, tych do których udało się nam dotrzeć. Jeśli pomięliśmy istotne przejścia - piszcie, chętnie uzupełnimy!

Frankenjura

Tu działo się sporo. Po pierwsze i najważniejsze do gry wrócił Alex Raczyński który ustawił poprzeczkę dla tego sezonu skalnego na poziomie 8c przechodząc Roof Warrior 10+/11- RP. Działali też inni. Katarzyna Maciak wpięła się do łańcuchów na drogach Fear Factory 9-/9 RP (póki co kobiecy max sezonu w klubie!) oraz Erwins Project 8+ RP. Te ostatnią drogę zapisała w swoim kajecie również Agata Wawrzonowska. Łączącemu funkcje trenera i zawodnika Danielowi Wieczorkowi udało się pokonać m.in. Out of Berlin 9+/10-, Step 9+/10- oraz Hohspannung 9+ RP. Nieśmiało dał o sobie znać również Kuba Korzeniowski przechodząc Out of Berlin 9+/10 RP ale redakcji nie udało się ustalić do jakiej drogi rozgrzewał się tym przejściem ;-) Niezawodny Piotrek Żuchowski z majówki przywiózł z kolei łup w postaci Mysterious 9+/10- RP - którą gorąco poleca!Polska Jura

Weekendowa aktywność w białych skalach kwitnie. Szczególną popularnością cieszy się Okiennik Skarżycki. Nie próżnowały dziewczyny: Katarzyna Maciak załoiła Emyllou Harris VI.4 RP a Agata Wawrzonowska Perpetum Mobile VI.3+ RP. Paweł Wojdyga i Daniel Wieczorek zaliczyli swoje życiówki w białych skalach przechodząc Powitanie Wiosny VI.5+/6 RP. Opis sezonu Daniela uzupełniają jeszcze drogi Zaproszenie oraz Awaryjna Anka - obie VI.5 RP. Paweł z kolei dorzucił jeszcze do kolekcji Małego Księcia VI.5 RP. Droga ta cieszy się nota bene dużą popularnością, pokonali ją również Marcin Szymelfenig, Kuba Korzeniowski, Piotr Żuchowski.  Żuchol zawitał też na Jastrzębnik gdzie padła Droga Waldka VI.5 RP. Wyliczankę męskich przejść zamyka Piotr Szemiel któremu poddał się Hektor VI.5 RP.
To wieści które udało się nam dla Was zebrać. Sezon trwa i nasze łojantki i łojanci cały czas dopisują nowe przejścia do swoich kajetów. Postaramy się je zbierać i publikować. Ku chwale Klubu!


Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.