Dofinansowania sportowe 2024 przyzane!

Dofinansowania sportowe 2024 przyzane!

10 maja 2024 09:00

Zarząd Akademickiego Klubu Górskiego podjął decyzję w sprawie dofinansowań do działalności sportowej w sezonie 2024.

Celem programu dofinansowań do działalności sportowej jest wspieranie najciekawszych projektów wspinaczkowych Członków Klubu. Granty mogą zostać udzielone w następujących obszarach działalności wspinaczkowej i górskiej: bouldering, wspinaczka sportowa, taternictwo, alpinizm, biegi górskie, narciarstwo wysokogórskie.

W ocenie wniosków zostały wzięte pod uwagę następujące czynniki: sportowy dorobek i doświadczenie wnioskujących, wartość sportową celu oraz jego znaczenie dla rozwoju wspinania klubowego oraz indywidualnego aplikujących. Szczególnym priorytetem dla wyboru tegorocznych wniosków będzie realizacja trudnych celów górskich.

Zarząd podjął uchwałę o udzieleniu 3 grantów. Beneficjentami tegorocznych dofinansowań są:

1) Maciej Książczyk i Paweł “Tatanka” Bździel - 1400 zł.

Cel: “Pokonanie klasyczne dróg wielowyciągowych do 7c+ w Tagi, Maroko”. Termin: wiosna 2024, dogrywka jesień 2024.

Z pewnych źródeł wiemy, że Panowie urobili już w kwietniu 2x 7b+ (m.in Mad dogs and English Man 250m), ale czują niedosyt i chcą wrócić na cel gówny: D”antonion et les Trios Mousqquetaires 7c+

2) Mateusz Haładaj - 800 zł.

Cel: “droga First Round First Minute 9b w rejonie Margalef w Hiszpanii. Jest to projekt atakowany przeze mnie już od kilku sezonów z różną intensywnością, toteż styl realizacji pozostaje wybitnie oblężniczy. W tym roku jednak traktuję go priorytetowo”.

Cel zastępczy (!) :) “Gdyby jednak w sektorze miał dominować wiatr południowy – przynoszący wilgoć (Notos) będę preferował realizację planów alternatywnych: Fabela pa la Enmienda 9a w Cova Gran de Santa Linya, El Intento 9a w malowniczym Rincon de la Ermita w Cuenca oraz No Pain No Gain 9a+ w kanionie Mascun w Rodellar. Teatrem moich działań pozostanie Hiszpania.

3) Wojtek Kujawski - 800 zł. (w zespole z Piotr Kowalczyk UKA W-wa)

Cel: Directe Americaine na Petit Dru 1400m 6c+, Chamonix, Francja. Cel zastępczy: Super Dupont 210m 7b i Bonatti-Ghigo 470m 6c+


Wszystkim Beneficjentom gratulujemy i życzymy sukcesów na wyznaczonych celach oraz bezpiecznych powrotów do domu!

Wypłata i rozliczenie:

Przyznane dofinansowania będą wypłacane post factum. Warunkiem wypłaty będzie rozliczenie się osób objętych dofinansowaniem poprzez:

  1. Dostarczenie krótkiej faktograficznej relacji (zestawienie osiągniętych wyników) wraz z dokumentacją fotograficzną. Wskazana jest klubowa identyfikacja zewnętrzna podczas realizacji projektu (naklejki, naszywki klubowe itp.)
  2. Rozliczenie finansowe z poniesionych kosztów poprzez przedstawienie rachunków na Klub. Beneficjenci otrzymają szczegółowe informacje mailowo.

Beneficjenci mogą ubiegać się też o zaliczkowanie dofinansowania.

Z taternickim pozdrowieniem,
Komisja Sportowa AKG
Marcin Szymelfenig


PS. Warto też docenić kunszt literacki kol. Mateusza, który to tak opisuje swój główny cel, czyli drogę First Round First Minute 9b:

Droga jednowyciągowa ma mało imponującą długość (około 18m), ale za to przewiesza się wybitnie (na starcie 70 stopni, później już tylko 45). Jako, że solidna baza treningowa oraz wcześniejsze wyjazdy przypominająco-zapoznawcze pozwoliły mi dobrze oswoić się z projektem (czego potwierdzeniem może być fakt, że tydzień temu 3 próby z rzędu spadłem z ostatniego przechwytu) pozwala mi nieskromnie stwierdzić, że ów cel jest w zasięgu. Intensyfikację moich działań planuję na końcówkę Kwietnia, kiedy to przyjemna zachodnia bryza muska wieczorem brzuch sektora Laboratori pozostającego wcześniej w słońcu . Tutaj wszystko leży w rękach Zefira.

Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.