Bulderowa Wigilia

27 grudnia 2013 12:51

Bulderowa Wigilia na AKG


(22.12.2013)

W niedzielę, 22 grudnia 2013 na klubowej ściance przy ul. Różyckiego rozegrane zostały towarzyskie zawody wspinaczkowe roboczo nazwane "Bulderowa Wigilia na AKG". W zamyśle była to impreza o charakterze aktywizującym i integrującym lokalne środowisko. Do takiej wizji dopasowana została formuła zawodów: startowaliśmy w trzyosobowych drużynach, do tego mieszanych i podlegających wymaganiom jeśli chodzi o sumaryczny wiek uczestników (szczegółowe reguły znaleźć można tutaj). Szanse mieli więc zarówno starsi (dodatkowe punkty za wiek), jak i młodsi (wiadomo - buła!), a kluczem do zwycięstwa okazała się odpowiednia obsada stanowiska niewiasty w drużynie.

Na starcie stawiło się 20 teamów. Dzielni routesetterzy pod wodzą Rafała Kubiaka przygotowali 16 zróżnicowanych w trudnościach i formach przystawek (6 łatwych, 6 średnich i 4 trudne), na pokonanie których przeznaczono 2 godziny. Gdy po 2 turach zmagań kurz magnezji opadł, na kartach sędziowskich dały się odczytać następujące wyniki zawodów:

 

1. Rumuńska Adopcja (Katarzyna Koludo-Durkiewicz, Marcin Durkiewicz, Piotr Żuchowski - adoptowany!)

2. Drużyna Pierścienia (Ewelina Malesa, Piotr Olasik, Grzesiek 'Hobbit' Lenartowicz)

3. Ty i ja i on jeszcze dziś wieczorem !!! (Barbara Markiewicz, Wojciech Gławenda, Adam Wójcik)

 

Rumuńska Adopcja - drużyna, której atutami były odpowiedni melanż buły i wieku oraz bardzo mocna Kaśka Koludo-Durkiewicz zdystansowała drużyny z silnymi liderami w osobach Adama Wójcika i Hobbita. Na podium nie załapała się natomiast  Brygada Kryzys (Dorota Nitecka, Piotr Pustelnik, Jacek Kmin) - której hasło na zawody brzmiało "Regulaminy to trzeba czytać!", a orężem był potężny bonus za wiek ;).

 

Pełne wyniki zawodów znajdziecie tu:

Klasyfikacja generalna - drużyny: jako plik HTML, jako plik graficzny PNG.

Klasyfikacja generalna - kobiety: jako plik HTML, jako plik graficzny PNG.

Klasyfikacja generalna - mężczyźni: jako plik HTML, jako plik graficzny PNG.

 

Po ogłoszeniu wyników wręczyliśmy nagrody dla zwycięskich 3 drużyn oraz dla najlepszego indywidualnie zawodnika: ex-aequo Hobbit (Drużyna Pierścienia) oraz Adam Wójcik (Ty i ja i on jeszcze dziś wieczorem!), dla najlepszej zawodniczki: Katarzyna Koludo-Durkiewicz (Rumuńska Adopcja), dla najepszego juniora: Kuba Korzeniowski (Zdradzeni o Świcie), dla najstarszego uczestnika: Piotr Pustelnik (Brygada Kryzys) oraz nagrodę specjalną dla Adasia Chudeckiego (Permanetnie Odwodnieni) za bezsprzecznie największą klatę zawodów ;).

"Bulderowa Wigilia na AKG" okazała sie bardzo fajną imprezą, która zgromadziła wielu zawodników i rozpaliła ogień zdrowej koleżeńskiej rywalizacji. Myślę, że postaramy się o kolejne edycje zawodów rozgrywane w takiej formule - więc szlifujcie formę, formujcie drużyny i oczekujcie na kolejne zaproszenia na ściankę AKG!

 

Podziękowania:

Ta impreza doszła do skutku dzięki tytanicznej pracy, którą wykonała drużyna pod wodzą Rafała Kubiaka w składzie: Rafał, Daniel Wieczorek, Alex Raczyński, Krzysiek Dworakowski plus pomoc: Łukasz Kujawiak, Michał Rożak, Kasia Makasewicz, Grendi (mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem). Dobra robota Panie i Panowie!

Relację spisał: Paweł Pustelnik

 

Nagrody na zawody ufundowali:

 

 

 

Galeria zdjęć z zawodów (autor: Bezmiar Sprawiedliwości)

Sędzia główny objaśnia reguły.

W akcji Dominika Wajberg (drużyna: Byle do bonusa).

Marcin Durkiewicz - zwycięska Rumuńska Adopcja.

I jak go nie kochać?

Drużyna Pierścienia wdziera się na strukturę.

Permanentnie Odwodnieni w natarciu.

Rafał Kubiak - spiritus movens zawodów.Robokop Kanfor Atest Biznes w kadrze Satori Druk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.